Wolframová marmyška Caviar

Náš velký pomocník při lovu dravých i nedravých ryb

Ta správná nástraha v čase, kdy ryby běžné přívlačové nástrahy naprosto ignorují. V ten moment přichází možnost lovu na mormyšku.

NEJEDNÁ SE O LOV PIDIRYB!

Mám na mormyšku od perlínů, cejnů, kaprů, okounů, až po štiku 85cm.

Tohoto „žolíka rybáře“ lze použít v průběhu celé přívlačové sezóny, kdykoli dostanete chuť provozovat lov jakýchkoli ryb na velmi malé nástrahy.

Opravdová paráda nastane v čase třešní, špendlíků a podobně. To není třeba nastrojit Caviar žádnou přídavnou gumičkou, patentkou, natož červíkem nebo hnojáčkem.

Ryby se z téhle krásně zpracované kuličky, která vypadá, jakoby ji vyrobili šperkařští mistři, pro ozdobu ženských uší, mohly prostě zbláznit.

Caviar je vhodný i pro lov v trochu proudnější vodě.

Vedení v takových podmínkách se nám osvědčilo následující:

Nához proti proudu, nejlépe pod protější břeh a za neustálého přizvedávání nástrahy špičkou prutu a dovíjení navijáku, jen tak, aby se Caviar povaloval po dně s proudem dolů. Podobně, jako unášená višeň nebo jiné plody.

Vyplatilo se nám chytat v místech, kde podél řeky rostly višně. Nejprve jsme posbírali hrst višní a házeli je do vody a sledovali, jak budou tloušti reagovat.

Vypozorovali jsme, že nedozrálé višně plavaly a zralé se potopily. Právě ty zralé tloušti upřednostňovali. Nezralé, plovoucí, nechávali tloušti odplout, anebo je přijeli zkontrolovat jen nezkušení a zvědaví tlouští dorostenci.

Napodobili jsme tedy po dně se povalující višně Caviarem a byl to perfektní lov. Na čas třešní se móóóc těšíme.


 

Napsat komentář