Vyzkoušeli jsme gumy HITFISH

Značka HITFISH, byla založena v roce 2015 a letos se poprvé objevila i na našem trhu.

V nabídce HITFISH jsou karabinky, obratlíky, fixátory, kroužky, ocelové a titanové návazce, háčky, dvojháčky, trojháčky, offsetové háčky a v neposlední řadě gumové nástrahy v široké škále tvarů a barev.

Nový materiál těchto „jedlých“ gum je měkčí, ale pevnější. To uvítají ti, kteří se s faktem krátké životnosti u „jedlých“ gum nemohli vyrovnat.

Nástrahy HITFISH mají podobný obsah a složení solí a atraktantů, jako jiné, věhlasné, ale drahé značky.

Naopak cena gumiček HITFISH je více než příjemná!!!

Cena je jeden fakt, čím mě tento výrobce překvapil. Druhý fakt, je velká barevná škála, velmi pěkně zpracovaná, kde hned nacházím své favority, se kterými už už chci nahodit.

Po protažení nástrah bazénem je rozhodnuto, jedeme na ryby. Jsem totiž zvědavý, jak velký bude rozdíl v chytlavosti těchto replik, od originálů.

Vidím u jednotlivých modelů jasnou podobu s některými modely od Keitech, Fox, Lucky John, nebo Pontoon 21.

Pro svůj zkušební lov jsme si zvolili větší rybník, který znám a vím, kde ryby hledat.

Poctivě měním a střídám Keitech s HITFISH. Prohazuji známá místa, kde jsem v minulosti ryby úspěšně chytal.

Chvíli královna všech gum Keitech a pak zase novinka HITFISH.

Po dvou hodinách lovu stále nic, jen pár ťukanců. Říkám si „budeš to mít těžký novinko, přesvědčit mě, v takovém rybím nezájmu“.

Znovu protahuji HITFISH pod nohami a sleduji jeho chod, který se mně zdá naprosto v pořádku. Fajn! Proč nedobírají, jen ťukance?!

Rozhoduji se vyměnit ofsetový háček za jigovou hlavičku. Materiál nástrah HITFISH je o trochu tužší, než u Keitech, tak myslím, že při takových nesmělých ťukancích, bude určitě lepší, když bude háček koukat po celou dobu z gumy ven.

Ofsetový háček potřebuje asi poctivější záběry na to, aby vylezl při záběru ryby z těla tužší nástrahy ven.  Navíc, ve vodě nejsou žádné pevné vázky, jako pařezy, ale jen malé větve, které vždy opatrně za šňůru (bez prutu) vyndám. Proto ofsetový háček není v takových podmínkách nutností.

 Nahazuji tedy HITFISH na jigové hlavičce zpět do míst, kde jsem měl lehké ťukance od ryb a jsem zvědav, jestli tahle teoretická myšlenka zabere. Po čtvrtém náhozu přichází odpověď. Proměněný záběr od menšího candátka. Myslel jsem si, že to jsou candátci, ale vždy mě potěší, když se mé předpoklady ukážou, jako správné.

Přesně o tom je podle mě přívlač. Přichází další proměněné záběry na HITFISH s jigovou hlavičkou, ale i na Keitech napíchnutý na ofsetovém háčku s čeburaškou. Slabá aktivita ryb, by asi zasluhovala i výměnu Keitech gumičky na jigovou hlavičku, ale větší měkkost a poréznost Keitechu, se nakonec postarala o to, že ofsetový háček slavil taky své úspěchy.

 

Takže co říci závěrem?

Podle mě, jsou gumy HITFISH dobře pracující nástrahy. Plně uspokojí svou nabídkou barev.  

Nízká cena dovoluje rybáři nebát se lovit v místech plných vázek, při lovu ze břehu a ve všech situacích, kdy by hrozila ztráta drahé nástrahy. Jelikož tak přemýšlí každý, tak je pravděpodobné, že taková „problémová“ místa mnohdy zůstávají neprochytána.

S nástrahami v takové kvalitě při nízké ceně, jako HITFISH, můžu úspěšně prochytat i taková místa, kde jiní právě ze strachu o tu drahou nástrahu nechytají.

 

 

Koupit na e-shopu zde                                                                                                                                                          

Přečtěte si také článek: Hitfish – gumové nástrahy, které si rychle získaly popularitu      

 

1 komentář u „Vyzkoušeli jsme gumy HITFISH

  1. Tužší gumy HITIFISH se mi osvědčily i v silněji tekoucí vodě, kde mají měkké nástrahy tendenci se proudem protahovat a hůře pracují. Ofsetový háček dle rady v článku nepoužívám a při opatrných záběrech je úspěšnost záseku s jigovou hlavou vyšší. Přírodní barvy modelu PuffyShad zkouším i tehdy, když neuspěji s nástrahami “renomovanějších” výrobců.

Napsat komentář