Zaručené woblírky nejen na pstruhové vody

Připravte se na pstruhovou sezónu

Jako každý rok nás čeká doplnění oblíbených a “ověřených” nástrah na pstruhy, o které jsme v loňské sezóně přišli. Ať už ve vodě v nějaké té vázce, nebo ve větvích na protějším břehu a nešly jako na potvoru setřást. A navíc tam zůstávají právě ty nejchytlavější. Proto taková zásoba, co kdyby…

 

Proč woblírky Strike Pro?

3 modelové řady UL woblírků osazeny jednoháčkem Owner bez protihrotu

3 typy – plovoucí, neutrální, rychle potápivý

30 barevných provedení

 

Nejen na pstruha, ale vyskytuje-li se v místě lovu lipan, tloušť, proudník, plotice, perlín, cejn, jesen, parma, okoun, bolen, candát a štika, může vám o to více takový úlovek udělat radost.

 

 

Český původ

Věděli jste, že modely woblerů  Crazy Plankton, UL Rider a My Turn byly navrženy v Praze v Dubči, panem Bykovem, pro podmínky lovu v našich vodách, které jsou vyrobeny ve spolupráci se značkou Strike Pro a prodávají se do celého světa díky popularitě, která vznikla u nás v Čechách?

 

Zde je vidět rozpracovaný prototyp woblírků, ještě bez názvu a zdobení.

 

Je velice úsměvné číst  na slovenském e-schopu, že woblírky byly navrženy speciálně pro slovenské vody. Pro jejich vody jsou samozřejmě také excelentní, ale “speciálně vyrobené pro Slovensko”, tak to už je trochu zavádějící. Populární jsou také v Polsku, Rusku, Ukrajině, Litvě a Maďarsku…

Woblery zakoupené v Čechách přímo od distributora fy. Nordic Stage, jsou vyrobeny z velmi kvalitního plastu a osazeny háčky Owner.

 

 

Výhody lovu na jednoháček

– Při lovu chyť a pusť minimalizujete zranění a následné uhynutí, zejména citlivých druhů ryb, jako pstruh potoční, lipan a další.

– Velice snadné odháčkování ulovené ryby a pokračování v lovu (Už se vám jistě stalo, že se vám trojháček s chycenou rybou zamotal do síťky podběráku, dlouho a dlouho pak trvá vysvobození ryby ze síťky podběráku i trojháčku z její tlamky).

– Při správně zvoleném prutu a vyvážené sestavě (prut, naviják, vlasec, nástraha) vám ryby z prutu padat nebudou. Tvrdý prut na pstruhy není vhodný.

– Máte argument v případě, když vám bude někdo vyčítat, že chytáte na pstruhovkách pstruhy přívlačí. Muškaři na své mušky používají jednoháček s protihrotem, chytají i malé pstruhy a nikdo jim za to nenadává. Chápu ale, že nemají rádi na pstruhových vodách rybáře, kteří ničí ryby trojháčkami.

Nevýhody lovu na jednoháček

– Při špatně zvoleném charakteru prutu, nebo jiné části sestavy se vám ryby např. při výskocích vypnou, nebo v případě tvrdého prutu si háček vytrhnou, nebo natrhnou tlamku (např.okoun).

– Když máte strach, že vám spadne maso, které jste si naplánovali nachytat k večeři 🙂

 

 

 

Závěrem

Když se na našem trhu dají bezproblému sehnat nástrahy s jednoháčkem, a dokonce i samotné jednoháčky na překování, mohlo by se konečně začít uvažovat o zákazu trojháčků na pstruhových vodách.

Kapry taky nechytáme na trojháčky.

 

 

Určitě máte také své oblíbené značky nástrah na pstruhy a máte-li je osazeny trojháčkem, není problém je překovat na jednoháček.

 

Zde můžete vybírat, nebo koupit na našem e-shopu Zryb.cz

 

Jednoháčky bez protihrotu

Jednoháčky s mikroprotihrotem

Přečtěte si také článek: Nastavení chodu woblerů

 

 

 

2 komentáře u „Zaručené woblírky nejen na pstruhové vody

 1. Dobrý den, Moniko, Váš článek mě nejen inspiroval k dokoupení zmíněných UL skvostů u pana Bykova, ale i potěšil z hlediska zmíněných jednoháčků na pstruhové vodě. Vzhledem k cílové rybě je to naprosto fér a já si osobně překovávám na jednoháček bez protihrotu i další oblíbené UL woblírky jako Mustang Sport, Archback nebo Midge. S padáním ryb při adekvátní sestavě opravdu není problém. Nemluvě o tom, že jsou v menším nebezpečí i nešikovné prsty…
  Zdravím a přeji všem úspěšné Zahájení !
  V.Vácha

  1. Dobrý den, Václave,
   děkuji Vám za komentář. Velice mě potěšilo, že máte stejný názor na používání jednoháčku bez protihrotu při lovu přívlačí na pstruhových vodách.
   Přeji Vám pohodové a úspěšné zahájení a těším se, že se tady s nějakým pořádným puntíkatým krasavečkem pochlubíte. 🙂
   Monika

Napsat komentář