Wobler SUNFISH – Strike Pro

Znáte to, vždy se ve vašich krabičkách s woblery najde nějaký ten oblíbenec, šampion, prostě nějaký ten kousek, se kterým chytáte nejraději a na který spoléháte i ve chvílích, kdy se rybám moc nechce brát, prostě taková vaše „tajná zbraň Chucka Norrise“.

Já mám takových šampionů hned několik, ale woblírek Sunfish, má své kouzlo a tak s ním chytám opravdu velmi rád.

 

Tak se na toho cvalíka pojďme podívat

 

 

 

 

Jedná se o woblírek Sunfish EG- 099(F) třídy Fat z dílny Strike Pro. Délka Sunfish je 4cm, váha 5,2g, verze plovoucí, udávaná pracovní hloubka je 30cm, ale v praxi může v různých podmínkách dosáhnout až 60cm.

Wobler má systém dalekého hodu a je osazen dvěma trojháčky, které já osobně měním za menší, bez protihrotu.

Proč za menší? Vypozoroval jsem, že se originální trojháček dovede zachytit za spodní ploutvičku wobleru a zůstat tam během vedení zachycen, což má pak negativní vliv na chod woblírku. Proto jsem nahradil původní trojháček menším, nebo s kratším raménkem, aby k tomuto zachycování nedocházelo.

Proč bez protihrotu? Protože se mi ulovené ryby z takových trojháčků snáze pouští.         S padáním ryb opravdu problémy nemám. Ale hlavně proto, že pstruzi žijící v našich mimopstruhovkách nenechávají tento woblírek proplout bez zájmu kolem sebe, ale naopak, mají ho velmi rádi.

Nedělá mi dobře, když se chytne pstruh na trojhák s protihroty, tak tomu nepůjdu naproti.

 

Chod a vedení Sunfish

Chod tohoto woblírku se vyznačuje širokou amplitudou s vysokou frekvencí kmitů. Zvukový woblírek, vydávající hlasitý akustický ruch, který přitahuje ryby i z mnohem větší hloubky, než je jeho udávaná pracovní hloubka 30cm.

Díky svému zvukovému projevu a velkému hydrodynamickému vlnění, které vzniká jeho širokým pohybem, přitahuje dravce jako magnet i v kalnějších vodách.

Vedení je u cranků a fatů velmi jednoduché a velmi rychle se s ním sžijí i přívlačový začátečníci.

Je ale dobré vždy nějak oživit jeho hru pohybu tím, že třeba nepravidelně pocukneme krátce špičkou prutu, aby se náš cvalík zvukově rozburácel a dal o sobě vědět širokému dalekému okolí „ pozor tady plavu a jsem k mání “, pak zase pomalu plynule přitahujeme, změníme rychlost a tak podobně.

Možný je i jemný twitching prokládaný pauzami od jedné do pěti vteřin.

 

V jakých podmínkách se Sunfish chytám?

Osobně s tímto woblírkem chytám nejčastěji na mělčích vodách. Je naprosto jedno, jestli jsou proudné, nebo stojaté. Funguje všude!

Na hlubokých přehradách zaboduje tento woblírek, když bude aktivita ryb u hladiny, nebo v příbřežních partiích.

Na rozlehlých přehradách velmi často chytám Sunfish společně s popem. Popem si načvachtám vějíř vodní hladiny a nadzvednu ryby z letargie, nemusím na pop nic chytit, to vůbec nevadí, protože si je v zápětí posbírám  woblírkem Sunfish. Zvědavé ryby, které se instinktivně připlavou podívat, co je to za hody u hladiny, mělce chodící woblírek nepřehlédnou a zaútočí na něj.

 

 

Proč mám Sunfish tak rád?

Woblírek se kterým přesně a daleko nahodím, dává možnost prochytat obrovský prostor vody, podobně, jako třeba s plandavkou.

Zároveň se vždy u lovu bavím, jestli dovedu trefit přesně daná místa. To je u lovu velkých tloušťů, který prostě miluju, rozhodující. Jako při lovu pstruha – vidíš ho, netrefíš, zradíš a nechytíš.

 

Pamatuji a nezapomenu, jak jsem hledal na řece s čistou vodou půl dne velké tlouště.  Našel, ale kapitální kus byl na takovém místě, kam nešlo smysluplně přivést s proudem wobler přímo a přirozeně tomu pašákovi do huby.

 

 

Přilepený na strom, schovaný, jak nějaký šmírák, jsem čekal dvacet minut, než se ryba pohne do lepších míst pro nához. Stalo se! Nához, a já zdřevěnělý čekáním jsem to neposlal přesně, ale ne zas tak špatně, abych rybu zradil.

Pan tloušť popojel směrem k wobleru, ale nezabral! Ještě jednou! Teď už to dám! Stalo se, a já to dal přesně tak daleko před toho pašáka, aby se wobler stihnul zanořit na svou pracovní hloubku a přijel přirozeně obrovskému tloušťovi po proudu přímo před hubu.

Tloušť se dal do pohybu, směrem k wobleru. Jo, je to dobrý a už jsem čekal ránu od pana   „přerostlého“. Jenže, těsně před tlouštěm se wobler potkal s listem, který se zachytil za lopatku, a bylo po všem!!!

 

Miluju přívlač, a Sunfish mi pomáhá dosáhnout na ta nejzajímavější místa i s ultralajtem.

 

Lov s tímto woblírkem, je fakt zábavný. No, a když ještě vzpomenu na jeho chytlavost?! Tak díky Ti Strike Pro za takové modely…

 

[2jgallery 877]

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.


 

 

Napsat komentář