KEITECH Mad Wag

Začátkem listopadu k nám do Nordic Stage dorazila dlouho očekávaná, doplňující zásilka zboží od Keitech. Spolu s nejpopulárnějšími modely v Čechách, a to, Easy Shiner 4“, které dorazily ve 30 barevných variantách, přišel mimo jiné i model Mad Wag ve velikostech 2,5“ a 3,5“, na který jsme netrpělivě čekali. Osmnáct barevných variant, dává možnost solidního výběru i těm nejmlsnějším kolegům rybářům.

 

Velká obliba kopyt u našich rybářů zprvu způsobila, že Mad Wag byl neprávem, po krátký čas přehlížen. Když jsem na něj rybáře upozorňoval, slyšel jsem od nich „no, víte, já nemám twister moc rád“. Říkám, pane kolego, není twister, jako twister. Mad Wag, to je mňamka pro ryby, něco, jako když plave úhoří monté. Jó? Ano! Pojďte se podívat na jeho chod do zkušebního bazénu. „Bože! Tak tohle zkusím!“

Za krátký čas, téměř všichni, kteří říkali, že nemají twister rádi, byli znovu na krámě pro další barvy Mad Wagu, se slovy „to je paráda! Když už nic nezabírá na netečné ryby, tak tenhle twister, to je poslední záchrana, taková tajná zbraň Chucka Norrise.“

Jiní zákazníci zase volají, „prosím vás, můj kolega z práce je služebně v Praze, není to rybář, dejte mu prosím dvě balení Mad Wagu v barvě xy a dvě balení téhle.“ Další človíček „ prosím vás, sestra bydlí v Praze, zastaví se u vás, dejte jí prosím Mad Wag, barvy…“ Všichni zprvu říkali „nemám twister moc rád“ a dnes? Mají několik barevných variant a nedají na něj dopustit.

Keitech – Mad Wag

My jsme samozřejmě o jeho schopnostech věděli. Žádná nedůvěra, nebo potřeba dokazovat si chytlavost a schopnosti Mad Wagu u nás nebyla. Rovnou jsme se s velkou chutí vrhli na lov s tímto neobyčejným twisterem a zkoušeli všemožné montáže a způsoby vedení, které jsou možné použít při lovu s touto úžasnou nástrahou.

Jako zatím nejlepší spojení Mad Wagu velikosti 3,5“ a jigové hlavičky, vidím například s hlavičkou Keitech Tungsten super round, velikost háčku #2, Decoy Plus Magic VJ-74, velikost háčku #2, Decoy Magic Shot, velikost háčku #2, Decoy Round Magic SV-52 všechny tyto modely hlaviček jsou bez nálitku a mají fixaci nástrahy proti slézání z háčku. Váha zátěže podle potřeby od 0,9 – 3,5g. Mad Wag ve velikosti 2,5“ je v harmonii s hlavičkou Decoy SV-52 a některými výše jmenovanými modely hlaviček, jen velikost jejich háčku bude #6. Stejné velikosti háčků platí i pro boční návazce a čeburašku. Ideální offsetový háček na Mad Wag ve velikosti 3,5“ se mi jeví háček #4, na Mad Wag 2,5“ mi pasovala velikost offsetového háčku #6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Způsoby vedení Mad Wagu

Jakékoliv vás napadnou! Neznám universálnější měkkou nástrahu, než je Mad Wag. Můžete ho vést jako rotačku přímo a plynule. Můžete ho vést standardními jigovými způsoby vedení, ale zrovna tak, jako wobler s twitchingovými prvky při vedení i při propadu. Záleží jen vaší na fantazii. Při všech popisovaných způsobech vedení, tento žolík v rybářovo arzenálu funguje a bývá opravdu záchranou ve dnech, kdy ryby aktivitou zrovna nehýří.

Keitech – Mad Wag

Mad Wag na standardní jigové hlavičce, nebo s kloubovou montáží na čeburašce, ať s jednoháčkem, nebo offsetovým háčkem, včetně bočního návazce. To vše jsme pečlivě zkoušeli a užívali si to. Během poměrně krátkého období lovu s Mad Wagy jsme nevěřili svým očím, jaké ryby přišly ochutnat tuto pohybově svůdnou a dokonalou nástrahu. Pstruzi, okouni, štiky, boleni, tloušti, ale ani cejni a cejnci, nebyli žádnou výjimkou. Je to radost, chytat s tak povedenou nástrahou z dílny Keitech. No, a která se jim nepovedla, viďte?

 

 

[2jgallery 1462]

 

Líbil se vám článek? podělte se o něj s přáteli.


 

7 komentářů u „KEITECH Mad Wag

 1. Zdravím Davide,
  na stránkách a e-shopu Nordic Stage pracujeme, přesný termín jejich spuštění, Vám ale bohužel neřeknu. Komplikuje to i velký příjem zboží, kompletní kolekce nové značky měkkých nástrah a s tím spojené obrovské množství práce. Ale věřím, že odměnou za Vaše čekání, bude radost z lovu na nové, opravdu zajímavé a propracované nástrahy. Vydržte, stojí to za to.

 2. Dobrý den, bohužel jsem přímo na prodejně zjistil, že již v Nordic Stage nepracujete, tak jsem hledal cestu jak Vás najít…
  Je možné Vás jako velkého odborníka potkat v jiné prodejně? Neuvažujete, že by jste Vaše zkušenosti a znalosti předával formou školení?
  Přeji hodně úspěchů a pěkný den

  1. Dobrý den,
   děkuji Vám za Váš zájem. Bohužel, na žádné „jiné prodejně“ mě nenajdete, jednoduše proto, že žádná taková prodejna, jako je Nordic Stage v Dubči prostě neexistuje! Proto jsem se rozhodl, vydat se úplně jiným směrem. Nějaké dotazy na konzultace, nebo školení dostávám, ale v současné době nic neplánuji.

Napsat komentář