Čínské woblery – co vás může potkat při koupi woblerů z Aliexpressu

 Řeč nebude o tom, jestli je třeba se bát nakupovat na těchto stránkách, ale o tom, s čím je třeba počítat, nebo čeho se vyvarovat, pokud máte vyšší nároky na kvalitu služeb, nebo výrobků.

 

 

 

Na těchto čínských stránkách prodává své zboží spousta prodejců. Je zde představeno všemožné zboží za různé ceny a hlavně v různé kvalitě.

 

 Nebylo by rozhodně správné tvrdit, že všechny čínské woblery jsou šmejd, to rozhodně ne. Najdeme mezi nimi i kousky, které se vyrovnají svou chytlavostí japonským woblerům a na rozdíl od nich, stojí jen zlomek ceny.

 

 Na druhou stranu jsou mezi nimi i takové, které nestojí za to, aby jste se s nimi trápili a vyhazovali za ně peníze. To je třeba vyselektovat. Osobně bych se vyhnul extra laciným woblerům. Ty se vám vůbec nemusí podařit nastavit a rozchytat!

 

 Tou nejlacinější sortou woblerů na „Ali”,  jsou nebarvené a ničím nenastrojené těla woblerů. Tam se vám otevírá prostor pro vaší kreativitu. Můžete vytunit a nabarvit takový holý wobler čím a jak vám bude libo.

 

 Nutné ale bude počítat s tím, že můžete koupit výrobek z nekvalitního, křehkého plastu a při prvním kontaktu s kamenem na dně je po lopatce, protože ta se ulomí. Takové případy ukazuje človíček ve videu o zkušenostech s čínskými woblery (viz. video v 28:22min – již nastaveno, nemusíte hledat). V tomto případě už cena něco naznačuje.

 

 Další bol laciných woblerů (kolem jednoho dolaru) je ten, že nabírají vodu. Do některých teče kolem závěsných oček, do některých po celé délce lepeného spoje. Dovnitř se pak dostanou s vodou nečistoty a wobler vypadá fakt hrozně (viz. video v minutě 30:36), zrezaví a jeho pracovní charakter se mění.

 

 

 

 

 

 

 Další důležitý fakt, který si málo kdo uvědomuje je ten, že takový plný wobler vody má úplně jinou váhu a hrozí zlomení vašeho prutu, protože najednou házíte s nástrahou, která váží třikrát tolik, než dovoluje test vašeho prutu. Něco takového byste ve své krabičce určitě nechtěli a rozhodně ani mít neměli.

 

 Velký problém při objednání woblerů jsou chybné údaje. Běžně nesedí váha, délka je někdy uvedena tělo wobleru plus lopatka, někdy jen tělo wobleru a tak se vám může stát, že si objednáte wobler na candáty a přijde vám wobler na okouny, nebo tlouště. Také se lze dočíst u popíka, že je potápivý.:-) Údaje o pracovní hloubce wobleru mnohdy úplně chybí a můžete jen hádat na jakou hloubku se daný wobler dostane.

 

 

 Mnohdy je problém i s názvem výrobku a orientovat se můžete jen dle podobnosti s originálem. A tak se po objednání můžete jen domnívat, co že vám to vůbec dorazí domů. Je pro mne směšné, že tyhle chybějící zásadní a povinné  údaje o výrobku jsou někteří ochotni tolerovat a na český obchod za úplné kraviny bez váhání ihned volají čoiku! Tomu nerozumím!

 

 Je mezi námi dost rybářů, kteří na daných stránkách nakupují a cena je pro ně natolik motivující, že všechny tyto výše uvedené nedostatky nějak přežijí. Já to chápu! Mají na svou volbu právo a jistě i důvod. Ryba se dá chytit na ledacos a nemusí to stát majlant. Na místech, kde se hodně trhá nemá smysl lovit s drahou nástrahou. To už tvrdím řadu let.

 

 Tímto článkem jsem jen chtěl podpořit myšlenku človíčka z videa a snad i pomoci vyvarovat se chyb při výběru, za které už jiní zaplatili.

 

 

 Takže, jestli jste se tedy z jakýchkoliv důvodů rozhodli nakoupit na Aliexpressu woblery a nejste ochotni tolerovat výše uvedené nedostatky, doladit a odstranit si je na woblerech sami, čekat na vámi objednané zboží až dva měsíce a někdy i marně, nechoďte do toho!

 

 Jestli ano, přeji vám šťastnou ruku při výběru ať koupíte ty správně chytlavé woblery a ještě nějakou tu kačku ušetříte.

 

 Jakýkoliv wobler může potřebovat doštelovat. Jak a proč nastavit chod wobleru podívejte se zde.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.


Napsat komentář